A sikeres okosotthon telepítéshez, tervezéshez, tanácsadáshoz elengedhetetlen, hogy teljes körű rálátása legyen a telepítőnek az okosotthon rendszerekre. Tanfolyamunk célja, hogy átfogó tudást adjunk a szakembereknek, nemcsak egy-egy rendszerről, hanem az okosotthonok részletes működéséről is.
A tanfolyam során az alapoktól indulva vesszük át az okosotthonhoz kapcsolódó elméleti anyagot, gyakorlati feladatokkal összekötve, valamint on-site alkalmakkal bővítve.
Megismertetjük a résztvevőkkel a jelenleg elérhető piaci megoldásokat, a szakágak által támasztott követelményeket és a munkádhoz szükséges egyéb lépéseket, mint az értékesítés, marketing, minőségbiztosítás!
A képzés 200 tanórányi gyakorlati és elméleti oktatást foglal magába.
A tanfolyam nem államilag akkreditált (hiszen nincs jelenleg ilyen jellegű képzés), de a Felnőttképzési Törvény szerint regisztrált oktatás, amelynek elvégeztéről a Felnőttoktatásért felelős állami szerv tölt ki tanúsítványt.
A cél így ezen a tanfolyamon nem az, hogy egy papírt szerezz, amit majd kitehetsz a szobád falára és nézegetheted, hogy “ezt is megcsináltam” (persze lesz ilyen papír, de nem ez a cél). A tanfolyam célja, hogy a végén dönteni tudj, majd akár másnap megkezdeni a munkát az adott rendszerrel. Itt a te magabiztosan alkalmazható tudásod a cél.
A tanfolyam 200 órában ismertet meg: •az okosotthonokat érintő szabványokkal, •protokollok működésével, •a legnépszerűbb okosotthon platformok előnyeivel, hátrányaival, alkalmazhatóságukkal és alapvető működésükkel, •a szakágakban felmerülő kapcsolódási pontokkal, alapvető szakági tudással, hogy telepítés során hatékonyan tudj kommunikálni a szakági kollégákkal, •az értékesítés, marketing, minőségbiztosítás és projektmendzsment kapcsolódó részeivel, hogy sikeresen és hatékonyan át tudd adni a tanultakat.
A képzés felépítése
Az adott hétre kiadott elméleti anyagot rugalmasan feldolgozhatod a hét folyamán bármikor, viszont ellenőrző kérdésekkel segítjük az anyag megértését.
Havonta egy dedikált alkalommal konzultációt tartunk online, ahol megbeszéljük a kevésbé világos részeket és a rendszerek távelérésére is lehetőséget adunk.
Előre megadott időpontok közül kiválaszthatod, neked melyik az az 5-10 alkalom, ami a leginkább megfelelő a jelenléti gyakorlatok elvégzéséhez, ahol a „manuális” ismereteket sajátítjuk el.
Ezek a gyakorlatok Szegeden valamint Budapesten kerülnek jelenleg megrendezésre, de ha vagytok legalább négyen egy településről, akkor megoldjuk helyben is ezeknek a gyakorlatoknak a levezetését. (Egy-egy gyakorlaton maximum négyen lesztek, hogy mindenkire megfelelő mennyiségű idő jusson és kipróbálhasson mindent.)
A tanfolyamot követően moduláris rendszerben szerezhetsz mélyebb betekintést a számodra szimpatikus rendszerről, ahol lehetőséged lesz a kiválasztott rendszer disztribútorával/gyártójával telepítői megállapodást is kötni.
A tanfolyam egy vizsgával zárul, melynek célja, hogy a megszerzett tudásodat „éles helyzetben” is kipróbáld és bizonyítsd, hogy elsajátítottad a tanfolyam keretében átadott tudást.
A tanfolyam után is rendelkezésedre állunk, ha szükséged van konkrét segítségre a telepítői munkád folyamán.
Általános Szerződési Feltételeinket, Adatkezelési Tájékoztatónkat az alábbi linken érheted el:
A képzés tematikája
Okosotthon alapok
Okosotthon történelem
Okosotthon protokollok – vezetékes
Okosotthon protokollok – vezeték nélküli
Protokollok közötti átjárhatóság
Gateway-ek
Okosotthonra felkészített lakás kialakítása
Világítástechnika/Árnyékolástechnika
Energiamenedzsment/Energiatermelés/Szünetmentesítés, feszültség- és áramvédelem
Biztonságtechnika/Audiovizuális technika
Kamera és riasztórendszerek
Kerttervezés/Medence technika/Belső építészet
Gépészet – fűtés/hűtés/párakontroll – Légtechnika
Vezetékes rendszerek telepítési gyakorlata
Értékesítés/Marketing/Munkafeltételek/Projekt management/Minőségbiztosítás
Gépészeti rendszerekhez való kapcsolódás/Vagyonvédelmi rendszerhez való kapcsolódás
Vezeték nélküli rendszerek távoli felügyelete Hangasszisztensek, hangvezérlés
Vizsga előtti gyakorlás – kérdések megválaszolása
Tárgyalt rendszerek és eszközök
KNX
Loxone
Chameleon
TapHome
Control4
INELS/Nective
Smart Pierre
PLC vezérlés
Tahoma
Somfy
Dooya
SmartHome
Fibaro
Schneider-Electric Wiser
Legrand Netatmo
Tuya
Xiaomi
Vera/Ezlo
SmartThings
Homey
Hubitat
Zipato
Home-Assistant
Domoticz/OpenHab
Google Home – Google Assistant
Amazon Alexa Apple HomeKit – Siri
4. modul
A negyedik modul során a telepítés folyamatát vesszük végig, az első lépésektől az utánkövetésig. Az ehhez szükséges témaköröket (értékesítés, marketing, projekt management, minőségbiztosítás, munkafeltételek, tervezés, árazás) ismerjük meg telepítői szemszögből.